CRĂCIUNUL ACASĂ
CRĂCIUNUL ACASĂ
19.12.2018 - 23.12.2018
Târgul cadourilor de Crăciun, ediţia a XV-a
Până la începerea expoziției au rămas zile: 212
(CIE "MOLDEXPO" SA)

P R O G R A M U L

Târgului cadourilor de Crăciun

„CRĂCIUNUL ACASĂ”, ediţia a XIV-a

20 – 24 decembrie 2017

 

Organizator:  Centrul Internaţional de Expoziţii “Moldexpo” S.A.

Locație: Pavilionul Central

Parteneri: Pretura sectorului Buiucani

                  Centrul Republican pentru Copii şi Tineret “Artico”

                  Centrul Educației Estetice “Lăstărel”

                  Asociația Obștească “Viața fără Leucemie”

 

 

Miercuri, 20 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

10:45-11:00

Ansamblul de estradă Picături muzicale”

Conducător artistic: Sandu Iulia

11:00-11:30

Inaugurarea Târgului “Crăciunul Acasă”

12:00-14:00

Program artistic

Organizator: Pretura sectorului Buiucani

14:00-15:00

Program artistic

Organizator: Centrul Educației Estetice „Lăstărel”

15:00-16:00

Ansamblul de dans scenic „Versia”

Conducător artistic: Sârbu Inga

16:00-16:30

Ansamblul de dansuri moderne „Antares”

Conducător artistic: Tutunaru Angela

 
Joi, 21 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

11:30-12:10

Ansamblul vocal „Confetti”, Liceul teoretic N.Gogol

Conducător artistic: Cantemirova Tatiana                                                                                   

12:10-13:00

Ansamblul de acordioniști  „Consonans”, Școala muzicală Maria Bieșu

Conducător artistic: Cantemirova Tatiana                                                                            

13:00-14:00

„Copiii cântă muzică clasică” , Orchestra camerală a Liceului-internat de Muzică S.Rahmaninov

Conducător artistic: Ersac Igor

14:00-15:00

Ansamblul vocal „ Devceata”, Centrul Educației Estetice „Lăstărel”

Conducător artistic: Grumeza Marina                                  

15:00-16:00

Ansamblul de dans scenic „Versia”

Conducător artistic: Sârbu Inga

Ansamblul de dans stilizat „Irida”

Conducător artistic: Sârbu Alina

Ansamblul de dans sportiv „Crisstyle”

Conducător artistic: Coniuc Cristina

16:00-16:30

Ansamblul de dans popular „Speranța”

Conducător artistic: Tătaru Andrei

 

Cartierul Fanteziei

11:00-15:00

Decupajul figurinelor din textile

Organizator: Art Story

 

 

 

Vineri, 22 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

11:00-11:40

„Concert de Crăciun”, Școala de Arte A. Stârcea

Conducător artistic: Mândrescu Iulia                                                                

11:40-12:00

Ansamblul „Ciacona”

Conducător artistic: Cisa Valentina                                                                     

12:00-12:20

„Concert de Crăciun”, Liceul-internat de Muzică S. Rahmaninov

Conducător artistic: Ersac Igor                                                                                              

12:20-13:00

„Concert de muzică clasică”, Școala de Arte V. Poleacov

Conducător artistic: Banari Lilia                                                                               

13:00-14:00

Ansamblul de dansuri moderne „Copilărie Dance”

Conducător artistic: Pavel Carolina

14:00-15:00

Program artistic

Organizator: Centrul Educației Estetice „Lăstărel”

15:00-16:00

Ansamblul de dans scenic „Versia”

Conducător artistic: Sârbu Inga

Ansamblul de dans sportiv „Crisstyle”

Conducător artistic: Coniuc Cristina

16:00-16:30

Studioul de balet „Soarele”

Conducător artistic: Stanislav Elena

 

Sâmbătă, 23 decembrie

 

Pavilionul Central

10:00-18:00

Programul Târgului

10:30-11:30

Spectacol „Trei purceluși” 

Organizator: Clounella

11:30-18:00

Program artistic

Organizator: Asociația Obștească Viața fără leucemie

 

Cartierul Fanteziei

11:00-16:00

Face Painting

Organizator: Asociația Obștească Viața fără leucemie

 

 

Duminică, 24 decembrie

10:00-18:00

Programul Târgului

10:30-12:30

Program de distracție pentru copii

Organizator: Clounella

12:30-13:30

Ansamblul de estradă „Picături muzicale”

Conducător artistic: Sandu Iulia

13:30-14:00

Ansamblul de dans „Passion Dance”

Conducător artistic: Valeriu Burlacu

14:00-14:30

Corul de copii al Teatrului Național de Operă și Balet Maria Bieșu           

Conducător artistic: Pșenac Maria